To trzecia edycja budżetu obywatelskiego w Suwałkach.

W tej edycji, podobnie jak w poprzedniej, budżet ma wynieść 2 mln zł, z czego 1,4 mln zł przeznaczono na tzw. duże projekty o wartości od 100 do 700 tys. zł, a 600 tys. na tzw. małe projekty, których wartość nie przekracza 100 tys. zł. Do głosowania, po ocenie formalnej, zakwalifikowano 25 wniosków - 15 projektów tzw. dużych i 10 tzw. małych.

Głosowanie potrwa do 18 listopada.

Do głosowania uprawniony jest każdy mieszkaniec Suwałk, który na stałe mieszka w tym mieście i ma ukończone 16 lat. Maksymalnie można oddać dwa głosy, po jednym na projekt z grupy dużych i małych.

Głosować można na dwa sposoby - tradycyjnie, wrzucając wypełnioną kartę do urn ustawionych w urzędzie miejskim bądź aquaparku. Można też głosować za pośrednictwem strony internetowej urzędu miejskiego.

Większość pomysłów - jak informował wcześniej Urząd Miasta w Suwałkach - dotyczy modernizacji dróg, parkingów, czy tworzenia dróg dojazdowych. Są też projekty na nowe miejsca rekreacji - budowa placów zabaw, boisk, siłowni na świeżym powietrzu czy wybiegu dla psów. Zwycięskie projekty mają być znane 30 listopada.

Do tej pory suwalczanie mogli wybierać projekty w ramach budżetu obywatelskiego dwa razy. W pierwszej edycji budżet wynosił 1 mln zł, a do realizacji wybrano trzy inwestycje. W ubiegłym roku do podziału było 2 mln zł, wybrano 13 projektów (trzy duże i 10 małych). (PAP)