O zmianach poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski (PO), którego czterech zastępców wcześniej było z jego partii.

Nowi wiceprezydenci zastąpią Grażynę Ciemniak i Grzegorza Dołkowskiego. Ciemniak sprawowała funkcję od 2011 r., a w połowie grudnia objęła mandat poselski. Dołkowski, który był wiceprezydentem przez dwa lata, przestanie pełnić obowiązki z końcem roku.

Na stanowiskach wiceprezydentów pozostają Elżbieta Rusielewicz i Łukasz Niedźwiecki.

Mackiewicz dotychczas pracowała jako nauczycielka matematyki. Przez 20 lat zasiadała w radzie miasta, a w minionej kadencji była jej wiceprzewodniczącą. Kozłowicz przez ostatnie 1,5 roku był dyrektorem Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, wcześniej był wiceprezesem prywatnej firmy.

W ostatnich wyborach w Bydgoszczy zwyciężyły ex aequo PO i PiS, które w 31-osobowej radzie zdobyły po 12 mandatów. SLD Lewica Razem uzyskała sześć mandatów, a Porozumienie Dombrowicza - jeden.

Funkcje w prezydium rady objęli na początku roku przedstawiciele PO i SLD Lewica Razem. Przewodniczącym został Zbigniew Sobociński (PO), a wiceprzewodniczącymi - Lech Zagłoba-Zygler (PO) oraz Jan Szopiński i Kazimierz Drozd (obaj SLD Lewica Razem). (PAP)