Grupa zakontraktowała właśnie dostawy energii elektrycznej na 2016 r. Przetargi wygrały firmy ENERGA – Obrót SA z Gdańska - na dostawy energii na potrzeby obiektów i lokali oraz RWE Polska SA z Warszawy, która zaproponowała najniższą cenę w części przetargu dot. oświetlenia drogowego i sygnalizacji świetlnej.

„Szacuje się, że działając indywidualnie na zakup energii elektrycznej uczestnicy grupy zakupowej w całym 2016 r. musieliby przeznaczyć ok. 17,8 mln zł, w tym Gorzów Wlkp. 8,1 mln zł. W wyniku przetargu wydatki te dla wszystkich wyniosą 9,3 mln zł. To daje oszczędności na poziomie 8,5 mln zł, czyli blisko połowę tego, co trzeba by zapłacić nie funkcjonując w grupie” - powiedziała rzeczniczka.

Gorzowska Grupa Zakupowa będzie funkcjonowała trzeci rok. Jej obsługą zajmuje się Pomorska Grupa Konsultingowa z Bydgoszczy. Negocjacje nowych warunków współpracy trwały ponad pół roku. W tym roku do Grupy dołączyła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp.
Obecnie grupę tworzy miasto Gorzów i 15 gmin, trzy powiaty oraz kilkanaście innych instytucji, m.in. służb podległych wojewodzie, sądów czy spółek komunalnych. (PAP)