Gibała powiedział, że zdecydował się na start w wyborach, bo krakowianie zasługują na zmiany. „Krakowianie zasługują na więcej terenów zielonych, na czyste powietrze, na dobrze płatną pracę, na to, żeby było bezpiecznie i żeby nie postawały osiedla bez miejsc parkingowych i zieleni, słabo skomunikowane z resztą miasta. Zasługują na równą nawierzchnię dróg, więcej ścieżek rowerowych i darmowe wi-fi. My to wszystko im damy” - obiecał.

Podkreślił, że jego „program jest jak biznes plan” i każde wymienione w nim działanie zostało dokładnie zbilansowane. ”Chcemy zmieniać Kraków. Wiemy, jak to zrobić i skąd wziąć na to pieniądze” – mówił.

W programie wyborczym Gibała składa około 400 obietnic, których realizacja ma kosztować jak wyliczył ponad 4 mld zł. To m.in. darmowa komunikacja miejska dla Krakowian; 30 tys. nowych, dobrze płatnych miejsc pracy; 200 mln zł na tworzenie parków i terenów zielonych, urząd przyjazny dla mieszkańców, dodatkowe patrole strażników miejskich oraz policjantów, darmowe wi – fi w całym mieście.

Gibała mówił, że kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Łukasza Gibały „Kraków Miastem dla ludzi” muszą w ciągu najbliższych trzech tygodni być wszędzie i przekonywać do siebie mieszkańców. Jak powiedział dziennikarzom Gibała w sondażu wykonany na początku październiku przez działający w Krakowie Instytut CEM ma 13,1 proc. poparcia, wobec 4,9 proc. w innym sondażu z sierpnia. Według niego ostatnie trzy tygodnie kampanii są kluczowe, bo właśnie wtedy większość wyborców podejmuje decyzję na kogo głosować. „Naszym celem strategicznym jest wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich i zdobycie siedmiu mandatów w Radzie Miasta Krakowa” – powiedział PAP Gibała.

Komitet Wyborczy Wyborców Łukasza Gibały „Kraków Miastem dla ludzi” wystawił kandydatów do Rady Miasta Krakowa. Jedynkami są: farmaceutka Jolanta Szułakiewicz, Małgorzata Bielawska z Partii Kobiet, ekonomistka i przedsiębiorca Bożena Serczyk, założyciel i prezes dwóch firm Witold Maleszka, biznesman Artur Palkiewicz, znany z serialu „W 11” Sebastian Wątroba oraz działająca w organizacji pozarządowej - Stowarzyszeniu Emaus Iwona Dopierała - Światłoń.

Kandydujący na prezydenta Krakowa poseł Łukasz Gibała opuścił Twój Ruch, wziął także bezpłatny urlop od obowiązków poselskich.(PAP)