Prace na ul. Dąbrowskiego trwały dwa miesiące; ruch tramwajów zostanie przywrócony w poniedziałek. Dzięki przeprowadzonym pracom, podróż tą ulicą będzie trwała krócej, zaś tramwaje będą jeździły ciszej niż do tej pory.

Zmodernizowany właśnie odcinek przeszedł pierwszy remont od kilkudziesięciu lat – dotąd tramwaje mogły się tam poruszać z prędkością ok. 15 km/h. Wymienione zostały szyny i podkłady oraz konstrukcja torowiska. Postawione zostały również nowe słupy trakcyjne oraz przeprowadzono prace sieciowe.

Remont torów na Dąbrowskiego wieńczy w Poznaniu rok prac remontowych związanych z infrastrukturą torowo-sieciową; miasto przeznaczyło na ten cel w sumie 24 mln zł – więcej niż w poprzednich latach. "Duża skala i zakres zaplanowanych remontów wynika z priorytetowego traktowania transportu publicznego. Kładziemy nacisk na dbałość o stan infrastruktury, bo ona determinuje jakość podróży komunikacją publiczną" – powiedział prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

W 2014 roku na odnowę infrastruktury torowo-sieciowej przeznaczono 2,9 mln zł, w 2016 roku były to 22 mln zł.

Najważniejszą tegoroczną inwestycją była przebudowa torowiska, sieci trakcyjnej i przystanków w części ul. Królowej Jadwigi. W wielu miejscach wyremontowano też zwrotnice i przejazdy.

Biuro prasowe poznańskiego magistratu poinformowało, że większość naprawianych w tym roku miejsc wymagała remontu ze względu na zły stan techniczny. (PAP)