"Stanowisko ministra sprawiedliwości zostanie przedłożone pani premier w tym tygodniu. Jest ono w tej chwili przygotowywane" - powiedział Budka dziennikarzom w Luksemburgu, gdzie uczestniczy w spotkaniu ministrów sprawiedliwości państw UE.

Czytaj: Premier zapowiedziała odrzucenie sprawozdania prokuratora generalnego>>>

"Stanowisko ministra sprawiedliwości nie ma nawet charakteru opinii, tylko omawia kwestie związane zarówno z pozytywami, jak i negatywami w pracy prokuratury za okres objęty sprawozdaniem (...), obiektywnie co do liczb, faktów, przygotowania prokuratury czy zmian w prokuraturze" - wyjaśnił Budka. Nie wykluczył, że po przedłożeniu jego stanowiska spotka się z Kopacz.

Przypomniał też, że w ub. tygodniu wraz z premier Kopacz spotkał się z prokuratorem Seremetem, by omówić również bieżącą sytuację w prokuraturze. Budka dodał, że sprawozdanie Seremeta szefowa rządu ma już od kwietnia i od tego czasu jest ono analizowane.

"Stanowisko ministra sprawiedliwości nie jest niezbędne. To tylko formalny element" - powiedział Budka.

W minioną środę Kopacz zapowiedziała, że nie podpisze sprawozdania Seremeta za 2014 r., co umożliwiałoby jego odwołanie z funkcji. Ma to związek z publikacją w internecie akt ze śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej. W piątek premier poinformowała, że czeka na opinię ministra sprawiedliwości do sprawozdania prokuratora generalnego. (PAP)