Jak poinformowało biuro prasowe łódzkiej Okręgowej Rady Adwokackiej (ORA), punkt rozpocznie funkcjonowanie we wtorek 19 lipca i będzie działał do piątku w godz. 14-17 w siedzibie ORA przy ul. Wólczańskiej 199. Do niedzieli zaś czynny będzie także nr telefonu: +48 532 677 139.

Adwokaci porad prawnych w punkcie oraz telefonicznie będą udzielali bezpłatnie w języku polskim i angielskim zarejestrowanym uczestnikom ŚDM. Konsultacje będą dotyczyć zdarzeń wymagających nagłych przypadków, np. zagubienia dokumentu tożsamości.

Od poniedziałku przez tydzień w woj. łódzkim oraz stolicy regionu spodziewana jest największa liczba – ok. 11 tysięcy pielgrzymów, którzy przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie wezmą m.in. udział w festiwalu "Paradise in the City" organizowanym w Łodzi przez francuską wspólnotę Chemin Neuf.

Światowe Dni Młodzieży odbywać się będą od 26 do 31 lipca w Krakowie; od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek, który odwiedzi także Częstochowę i Oświęcim. ŚDM poprzedzą organizowane w całym kraju tzw. Dni w Diecezjach, które potrwają do 25 lipca.(PAP)