Festiwal odbywa się po raz siódmy. Jego program został przygotowany z myślą o widzach w wieku do pięciu lat oraz ich opiekunach.
Po sześciu dniach prezentacji na Scenie Wspólnej w Poznaniu, przedsięwzięcie na dwa dni przeniesie się do Teatru Miniatura w Gdańsku. Według organizatorów to jedyne tego typu przedsięwzięcie w kraju. "To festiwal rodzinny, kluczowe wydaje nam się wspólne doświadczenie i kontakt ze sztuką dorosłego i dziecka. W programie znalazły się wydarzenia eksplorujące różnorodne ścieżki komunikacji z maleńkim odbiorcą” – powiedziała kuratorka projektu Barbara Małecka.
Festiwalowe propozycje zostały przygotowane z uwzględnieniem możliwości percepcyjnych najmłodszych odbiorców sztuki. "Percepcja rocznego dziecka jest inna, niż trzylatka, więc każdy punkt programu ma bardzo precyzyjnie określone ramy wiekowe. Spektakle w dużej mierze koncentrują się na emocjach; opowiadają jakąś historię, ale najważniejsze jest to, co dzieje się w warstwie emocjonalnej i estetycznej" - dodała Małecka.
Poinformowała, że zaproszony na festiwal włoski teatr La Baracca – Testoni Ragazzi uważany jest za prekursora działań na polu sztuki dla najmłodszych. W Poznaniu i Gdańsku zaprezentuje swoją najnowszą produkcję pt. "Dom". Poza spektaklami zaplanowano też warsztaty i instalacje, których zadaniem będzie pobudzanie kreatywności dzieci i rodziców. Festiwal potrwa do 9 lipca. (PAP)

Polecamy: Szkoła wychowuje kulturowych ignorantów