Realizowany przez koncern Amazon program zwieńczono w piątek w jednej ze szkół w Tarnowie Podgórnym (Wielkopolskie). Szkolna biblioteka z Tarnowa Podgórnego była też pierwszą obdarowaną przez koncern w kwietniu tego roku książkami i czytnikami.
Zarówno książki elektroniczne jak i tradycyjne były wybierane przez uczniów i pracowników szkoły. Znalazły się wśród nich pomoce dydaktyczne, podręczniki, ale także lektury szkolne i popularne nowości wydawnicze.
„To dla nas krok w kierunku tworzenia nowoczesnej biblioteki, odpowiadającej przyszłym potrzebom czytelników. Już od dziś uczniowie, zamiast stosu książek, będą mogli korzystać z czytników” – powiedziała w piątek dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym Maria Stachowiak.
Według koncernu, przedsięwzięcie może przyczynić się do zwiększenia popularności czytelnictwa wśród uczniów. Programem Kindloteka zostały objęte miejscowości w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku, bo w tych regionach Amazon ma swe centra logistyczne.
„Program cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród pracowników wszystkich trzech centrów logistycznych w Polsce, którzy w głosowaniu wskazywali szkoły uczestniczące w programie. Mamy nadzieję, że ten program będziemy z coraz większym rozmachem realizować także w kolejnych latach” – powiedział dyrektor generalny Centrum Logistycznego w Sadach koło Poznania Robert Stobiński.

Prawie 14 proc. piętnastolatków w ogóle nie czyta książek>>

We wspartych szkołach koncern stworzył także 10 specjalnych kącików czytelniczych.
Centra logistyczne Amazon działają w Polsce w podpoznańskich Sadach oraz w Bielanach Wrocławskich (dwa centra - PAP). Dzieci osób tam zatrudnionych uczą się m.in. we wspartych przez koncern szkołach.
Czytnik ebooków może być dla uczniów dobrą alternatywą dla zakupu lektur szkolnych. Zakup kompletu nowych, drukowanych książek na dany rok szkolny wiąże się ze znacznym wydatkiem, podczas gdy wiele lektur w formacie elektronicznym jest legalnie i bezpłatnie dostępnych w sieci.(PAP)

 

Dowiedz się więcej z książki
Ustawa o systemie oświaty. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł