Koncert w Filharmonii Kieleckiej będzie pierwszą okazją do posłuchania w całości materiału z płyty, która powstawała prawie dwa lata. Juniors Band - zespół działający przy gimnazjum w Starachowicach - nagrywał ją w Kieleckim Centrum Kultury, a także w Studiu Wąchock, założonym przez nieżyjącego już muzyka Michała Zduniaka. Płyta została wydana pod koniec października.
Można na niej usłyszeć „Życie to krótki sen”, „Są na tym świecie rzeczy”, i „Cud niepamięci” Stanisława Soyki w aranżacji Kamila Urbańskiego, który gra ze starachowicką orkiestrą od prawie 20 lat. Na płycie znalazły się także m.in. utwory Charliego Parkera, Nory Jones, „What a Wonderful World” Luisa Armstronga oraz „Thiller” Michaela Jacksona. Część utworów śpiewa znana wokalistka jazzowa Justyna Motylska.
Wszystkie utwory zostaną zaprezentowane we wtorek na koncercie, w którym także wezmą udział Stanisław Soyka, Justyna Motylska i Jerzy Główczewski.
„Stanisława Soykę do nagrań na naszą płytę i wspólnego występu podczas koncertu inauguracyjnego namówili muzycy wywodzący się z Juniors Band, w tym moi synowie Marcin i Rafał, którzy grali w grupie +Soyka Sextet Plus+. Sam muzyk docenia radość i emocje, które przekazuje nasz zespół składający się nie tylko z zawodowych muzyków. Justyna Motylska sympatyzuje z naszym bandem od pięciu lat” - powiedział założyciel zespołu Juniors Band, jego dyrygent, aranżer i pedagog Mirosław Gęborek.
Wtorkowy koncert w kieleckiej filharmonii będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na obecność gwiazd polskiego jazzu, ale także dzięki przez to, że wezmą w nim udział byli i obecni członkowie starachowickiej orkiestry.
Płyta „Jaki piękny jest świat” została wydana w nakładzie tysiąca sztuk i nie będzie jej w sprzedaży, nagrane utwory można będzie usłyszeć na antenie Radia Kielce i Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Juniors Band została utworzona w 1993 roku, obecnie działa przy Gimnazjum nr 3 w Starachowicach. Jej założycielem i dyrygentem jest nauczyciel muzyki, pasjonat jazzu i dyrektor szkoły Mirosław Gęborek. W skład Juniors Bandu wchodzą uczniowie i absolwenci starachowickich szkół. Orkiestra ma na swoim koncie 150 koncertów w kraju i za granicą, nagrała kasetę i trzy płyty. W repertuarze orkiestry są standardy jazzowe oraz muzyka rozrywkowa.(PAP)

and/ hes/