Kilkudziesięciu protestujących blokowało drogę krajową nr 7 przed wjazdem do Radomia od strony Warszawy. Przechodzili w tę i z powrotem przez przejście dla pieszych, ale co kilka minut przepuszczali oczekujące w korku samochody. Od godz. 15 mają wznowić akcję.
Jak powiedziała PAP Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, protest przebiegał spokojnie. Organizatorzy zapowiedzieli, że akcja potrwa do godz. 17.

Pikietę w obronie wieloletniego dyrektora szkoły Leszka Janika zorganizowali rodzice dzieci z PSP nr 18 w Radomiu. Janik przegrał zorganizowany przez miasto konkurs na nowego dyrektora szkoły. Komisja konkursowa wybrała jego kontrkandydatkę.
Jak powiedział PAP przewodniczący rady rodziców w szkole Karol Gliński, rodzice uważają, że podczas konkursu doszło do nieprawidłowości i domagają się jego unieważnienia. Władze miasta stoją jednak na stanowisku, że konkurs odbył się zgodnie z prawem i przebiegał prawidłowo. Rodzice podkreślają, że dyrektor ma duże zasługi na rzecz rozwoju szkoły. Ich zdaniem to on nadal powinien kierować placówką. (PAP)

ilp/ pz/