Konkurs jest skierowany do uczniów z lubuskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Materiał nie powinien być dłuższy niż 30 sekund; może mieć formę dialogu, fabuły, dokumentu bądź rejestracji wydarzenia. Prace można nadsyłać lub przynosić do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego do 1 czerwca br.

„W naszym regionie jest kilkaset jezior i rzek. To doskonałe miejsca na letni wypoczynek. Jednak nie możemy zapominać o zdrowym rozsądku. Dlatego poprzez konkurs chcemy zwrócić uwagę na zasady związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą”– wyjaśnił wojewoda.
Najlepsze spoty zostaną wykorzystane do kampanii społecznej. Podczas wakacji zwycięskie materiały będą emitowane na antenach TVP Gorzów, Radia Zachód i Radia Plus.

Do organizacji konkursu włączyły się Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Lubuskie Kuratorium Oświaty. Przedstawiciele tych instytucji razem z redaktorami będą oceniać prace konkursowe.
Komisja będzie zwracać uwagę nie tylko na wartość artystyczną materiału, ale również treść merytoryczną. Autorzy najlepszych spotów w obu kategoriach (filmowej i dźwiękowej) otrzymają nagrody o wartości około 1,5 tys. zł.
Regulamin konkursu jest dostępny na stornie internetowej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie. (PAP)

mmd/ abe/