Publiczne przedszkole dla dzieci z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami w wieku od 2,5 do 6 lat funkcjonuje w Częstochowie od ponad pół roku. Pod jego opieką jest obecnie 12 dzieci.
Jak poinformowała w środę Renata Michalik-Patrzykont z referatu obsługi projektów europejskich Urzędu Miasta w Częstochowie, rosnące ze strony rodziców zainteresowanie przedszkolem spowodowało, że zdecydowano by od września zwiększyć liczbę miejsc dla przedszkolaków do 26.
Dodała, że w ramach projektu "Tęczowe przedszkole" zostaną też wydłużone godziny pracy placówki, która obecnie jest otwarta w godz. 8 do 13, a od września będzie czynna - w godz. od 7 do 17.
Budżet projektu to ok. 1,2 mln zł, z czego 85 proc. to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego a 15 proc. to wkład miasta.
Dzieci oraz rodzice, którzy zostaną objęci tym projektem będą mogli uczestniczyć w licznych zajęciach terapeutycznych i edukacyjnych. W planach znalazły się m.in. dogoterapia, muzykoterapia, terapia przez sztukę. Będą też spotkania z logopedami, rehabilitantami oraz psychologami. "Ponadto projekt przewiduje działania wspierające i integrujące dzieci i rodziny poprzez wspólne konsultacje z pedagogiem, psychologiem oraz pikniki integracyjne" - poinformował Urząd Miasta. Projekt będzie realizowany w latach 2014-2015.(PAP)

Zapraszamy na Europejską Konferencję Dyrektorów Przedszkoli>>