Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek na Zamku Królewskim w Warszawie. Barbara Halska uczy w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego W Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie). Jest propagatorką nowych technologii w edukacji, autorką podręcznika do nauki zawodu technik informatyk w kwalifikacji: projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami. Jest też ekspertem ds. matematyki i informatyki w projekcie e-podręcznik. Jej uczniowie zdobywają międzynarodowe nagrody np. w Brukseli, Paryżu, Seulu.

Czasopisma "Dyrektor Szkoły" i "Przed Szkołą" nagrodzą najlepszych dyrektorów>>

Jury konkursu, na czele którego stoi przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk prof. Stefan Kwiatkowski, przyznało także dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Anna Wicińska, nauczycielka matematyki w III Liceum Ogólnokształcącym im. Kamila Krzysztofa Baczyńskiego w Białymstoku i Andrzej Polok, nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie-Łące (woj. śląskie).
Konkurs "Nauczyciel Roku" odbywał się po raz trzynasty. Organizuje go tygodnik "Głos Nauczycielski" wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Kandydatów zgłaszają: grona pedagogiczne, uczniowie, rodzice, samorządy i organizacje społeczne.
Gala zbiega się zawsze z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, który przypada 14 października. Wprowadzono go w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela. (PAP)

MEN wyróżni najlepszych nauczycieli>>