Baum zmarł w sobotę, o jego śmierci architekta poinformowali na stronie internetowej firmy jego współpracownicy z Zespołu Autorskich Pracowni Architektonicznych. Zespół ten Baum stworzył w Gdańsku na początku lat 80. ub. wieku wspólnie z Andrzejem Kwiecińskim.

Baum samodzielnie lub wraz ze współpracującymi z nim architektami, zaprojektował m.in. pierwszy terminal pasażerski Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, siedzibę Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego, gdańskie hotele Hanza i Mercure oraz miejscowe galerie handlowe Madison i Bałtycka. Zaprojektował też wiele kościołów zlokalizowanych głównie na Pomorzu.

Architekt jest też współautorem projektów kamienic, które stanęły na terenie odbudowywanego Starego Miasta w Elblągu.

Baum pracował m.in. w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Gdańsk i biurze Miastoprojekt a także w Katedrze Urbanistyki i Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej: był profesorem tej uczelni.

Baum urodził się w 1931 r. w Warszawie. Jak podaje Encyklopedia Gdańska, w sierpniu 1980 r. architekt był ekspertem Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Stoczni Gdańskiej, był też członkiem gdańskiego Społecznego Komitetu Budowy pomnika Poległych Stoczniowców. Wśród przyznanych mu odznaczeń jest m.in. Krzyż Kawalerski Orderem Odrodzenia Polski. (PAP)