Jak poinformował prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, rozmowy z ministerstwem o zwiększeniu dotacji trwały dwa lata. „To były bardzo długie, trudne rozmowy. Jestem niezwykle rad, że zakończyły się pełnym sukcesem” - dodał.


Jak wyjaśnił Mastalerz, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wyraziło zgodę na zwiększenie poziomu dofinansowania tej inwestycji z programu Rozwój Polski Wschodniej z 60 proc. do 85 proc. - czyli do maksymalnej wielkości przewidzianej w tym programie unijnym.

„Kwotowo skutkuje to tym, że zamiast 35,2 mln zł – jak wynegocjowali moi poprzednicy - dostaniemy aż 46,3 mln zł. W naszych realiach budżetowych, dodatkowe 11 mln zł to potężny zastrzyk pieniędzy” - zaznaczył prezydent.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 871 wraz z budową wiaduktu kosztować będzie ponad 59 mln zł. Jest to największa inwestycja drogowa w mieście. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe.

W ramach inwestycji wzmocniona została konstrukcja tarnobrzeskich ulic: Sienkiewicza i Sikorskiego. Przebudowano również m.in. chodniki, sygnalizację świetlną i wybudowano ścieżki rowerowe. Zakończono już prace przy przebudowie mostu nad rzeką Mokrzyszówka oraz wybudowano 232-metrowy wiadukt nad linią PKP relacji Łódź Kaliska-Dębica.