Jak powiedziała rzeczniczka prasowa wrocławskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Ewa Mazur, remont obejmie południowy tunel samochodowy, który prowadzi z Rynku w stronę Placu Grunwaldzkiego. Na czas wykonywania prac tunel będzie zamknięty, a ruch zostanie przeniesiony do sąsiedniego tunelu północnego.


„Przejazd tunelem północnym będzie dwukierunkowy, po jednym pasie dla każdego kierunku. W tym celu utworzone zostaną dwa przejazdy przez torowisko tramwajowe, jeden przed wjazdem do tunelu na wysokości kościoła św. Krzysztofa, a drugi przy wyjeździe z tunelu przed skrzyżowaniem z Podwalem” – wyjaśniła rzeczniczka.

Ruch samochodowy na Placu Dominikańskim będzie odbywał się według dotychczasowych zasad. Prace remontowe potrwają do 30 września. We wrześniu tunel będzie zamykany tylko na weekendy, tzn. od godz. 22 w piątek do godz. 6 w poniedziałek.

Koszt inwestycji to ponad 1,3 mln zł, a jej zakres obejmie m.in. oczyszczenie systemu wentylacyjnego i odwodnienia, wymianę uszkodzonych krawężników, wykonanie nowej instalacji elektrycznej oraz elewacji, a także zabezpieczenie balustrad i stropu.