Pierwszym z nowych inwestorów, który nabył od miasta działkę na terenie mieleckiej podstrefy w Szczecinie, jest szczecińska firma Sanger Metal. Specjalizuje się ona w produkcji urządzeń służących do podnoszenia i zabezpieczania ładunków. Planuje budowę hali produkcyjnej o powierzchni 2500 m kwadratowych. Wartość planowanych nakładów to ok. 3,8 mln zł. Firma chce do 2016 r. zatrudnić 47 osób. Początek działalności w nowym zakładzie produkcyjnym przewidziano na połowę 2014 r.

Drugim inwestorem jest firma HKL Dekoracja Okien. Na terenie blisko 3 ha zamierza postawić halę produkcyjną o powierzchni 8 tys. m kwadratowych i dwukondygnacyjny budynek biurowo – socjalny. Spółka planuje przeznaczyć na inwestycję ok. 16 mln zł i zatrudnić do 2016 r. blisko 200 osób. Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in. automatyką budowlaną do wewnętrznych przesłon okiennych.

Podstrefa w Szczecinie powstała w 2010 r. Pierwszym inwestorem była firma GARO, w marcu br. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w podstrefie. Firma chce zainwestować 6,4 mln zł. Zamierza produkować w Szczecinie m.in. stacje do ładowania samochodów elektrycznych czy panele dystrybucyjne energii elektrycznej. Firma zamierza zatrudnić ok. 120 pracowników. (PAP)

res/ je/