Rzecznik prasowa olsztyńskich wodociągów Anita Chudzińska poinformowała PAP, że w poniedziałek po godz. 14 została uszkodzona nitka wodociągu, która zasila kilkanaście domów, w tym wieżowce, przy ul. Żołnierskiej. "Awaria powinna być usunięta ok. godz. 19" - powiedziała Chudzińska i dodała, że ponieważ uszkodzeniu jest winna firma wykonująca roboty tramwajowe, to ona zdecyduje, czy mieszkańcy otrzymają wodę z beczkowozów, czy nie.

"Ta firma także musi naprawić awarię" - podkreśliła i dodała, że "teren, na którym doszło do uszkodzenia, jest formalnie przekazany jako teren budowy i firma wykonująca roboty za wszystko odpowiada".

W Olsztynie od kilku miesięcy trwają roboty budowlane związane z przebudową systemu miejskiej komunikacji, w tym z budową linii tramwajowych. Chudzińska przyznała PAP, że z tego powodu dochodzi czasem do awarii w różnych punktach miasta, ale firma, która odpowiada za poniedziałkową awarię, ma na koncie już 17 uszkodzeń wodociągów w ostatnich kilku tygodniach. "Nie wiemy, jakie są koszty naprawy uszkodzeń, bo to nie my je naprawiamy" - dodała rzecznik.

Z powodu budowy linii tramwajowych od poniedziałku zostało także zamknięte główne skrzyżowanie w mieście - pod ratuszem. (PAP)