Jak poinformowała menedżer spółki Centrum Medyczne Mavit Małgorzata Mądrala, szpital powiększył się o trzy dodatkowe segmenty. Otwarto tam poradnię okulistyczną, dwie nowoczesne sale operacyjne oraz dwa oddziały szpitalne - dla dzieci i dorosłych; łącznie jest tam 16 łóżek.

W szpitalu są m.in. przeprowadzane zabiegi usunięcia zaćmy oraz zaćmy z jaskrą, zabiegi z zakresu chirurgii szklistkowo-siatkówkowej (witrektomia), leczenie zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem, a także laseroterapia w cukrzycy i w jaskrze, a także odbywają się operacje zeza u dzieci.

Wartość inwestycji wyniosła 16 mln zł: rozbudowa kosztowała 12,8 mln zł, natomiast 3,2 mln zł przeznaczono na nowoczesny sprzęt diagnostyczny i operacyjny.

W szpitalu - poza otwartą w piątek okulistyką - są też laryngologia dzieci i dorosłych oraz chirurgia szczękowo-twarzowa. "Dzięki tym trzem specjalnościom pacjenci zyskali specjalistyczny ośrodek chirurgii głowy i szyi" - powiedziała PAP menedżer.

Warszawska spółka Centrum Medyczne Mavit jest działającą od 2000 roku prywatną placówką medyczną. Katowicki szpital został otwarty w 2010 roku. (PAP)

ktp/ abr/