Bieg po Nowe Życie to projekt społeczny na rzecz promocji działań prozdrowotnych, edukacji w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacji społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Odbywa się w Wiśle od trzech lat, uczestniczą w nim gwiazdy ekranu, dziennikarze i sportowcy oraz osoby po transplantacji, którzy startują w biegach narciarskich wspierając naszą inicjatywę sportowo-edukacyjną.

Od pierwszej edycji inicjatywę wspierają Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz Pierwsza Dama Anna Komorowska. W 2013 roku „Bieg po Nowe Życie” zaszczycił obecnością profesor Jerzy Buzek. Wsparcie merytoryczne i promocyjne zapewnia nam niezmiennie prof. Andrzej Chmura - Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej, Instytutu Transplantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Udział w tegorocznym biegu potwierdzili już między innymi byli i aktualni sportowcy Artur Siódmiak, Tomasz Iwan, Tomasz Frankowski, Rafał Sonik i Jarosław Hampel, piosenkarze Szymon Wydra i Rafał Brzozowski, aktorzy i gwiazdy seriali, w tym Jarosław Jakimowicz, który sam był dawcą organu dla syna, oraz Izabela Zwierzyńska, Rafał Zawierucha i Olga Kalicka. Nie zabraknie kabareciarzy z formacji Łowcy.B. Z celebrytami zmierzą się sportowcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sportu po Transplantacji.

Projekt powstał z inicjatywy sportowca Przemysława Salety, który oddał nerkę swojej córce, oraz Beaty Jurkschat, która zajmuje się promocją projektów społeczno-sportowych. (mo/pap)