Miasto rozstrzygnęło konkurs ofert na realizację specjalnego programu szczepień dla białostoczan po 60 roku życia. Wybrano siedem placówek medycznych, które będą realizowały ten program - powiedział w piątek 28 lipca 2017 roku na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

- Chcemy w ten sposób pomóc białostockim seniorom i zwiększyć ich dostępność do szczepień przeciwko grypie – mówił Truskolaski. Przypomniał, że jak wskazuje WHO, grypa jest poważnym problemem zdrowotnym na świecie, jednak - jak zauważył prezydent - wielu osób nie stać na kupowanie szczepionek.

Seniorzy będą mogli zgłaszać się do programu od września 2017 roku, o przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Skorzystać z niego mogą osoby, u których nie ma przeciwwskazań do realizacji szczepień. Same szczepienia będą odbywały się między wrześniem a listopadem, czyli na początku sezonu epidemiologicznego.

Szczepienia będą odbywały się w ramach opracowanego przez miasto programu szczepień na lata 2017–2020. Zadaniem placówek, które zajmą się realizacją tego programu będzie między innymi edukacja, sprawdzenie stanu zdrowia osób chętnych do zaszczepienia, szczepienia oraz przygotowanie rejestru. W 2017 roku na program miasto przeznaczyło 150 tys. zł.

Wykaz wybranych placówek znajduje się na stronie internetowej miasta, informacje mają pojawić się też w samych placówkach. (pap)