Jak poinformowała Magdalena Wieremiejuk w fundacji "Pomóż Im", w wyjeździe rehabilitacyjnym biorą udział dzieci w wieku od 9 do 14 lat po zakończonym leczeniu choroby nowotworowej. Część uczestników, to rodzeństwo dzieci podopiecznych fundacji.
Wieremiejuk powiedziała, że rehabilitacja w warunkach zimowych, w górach, połączona z nauką jazdy na nartach ma pomóc dzieciom m.in. poprawić sprawność fizyczną i ogólną motorykę, zaburzoną długotrwałym unieruchomieniem. Wyjazd stanowi też wyzwanie dla dzieci do pokonania swoich słabości, zintegrowania się z grupą rówieśników i okazję do nawiązania nowych znajomości.

W planie wyjazdu są codzienne zajęcia narciarskie. Zaplanowano też piesze wycieczki po górach, gry i zabawy sportowe, wizytę w aquaparku i kręgielni oraz wyjście na lodowisko.

Wyjazd finansowany jest przez fundację "Pomóż Im" z pieniędzy przekazanych z jednego proc. podatku oraz akcji charytatywnych. Fundacja działa od 2007 roku, prowadzi Białostockie Hospicjum Dla Dzieci. Oprócz letnich wyjazdów, fundacja finansuje różne projekty na rzecz ciężko chorych dzieci, np. remontowanie pokoi w ich domach w ramach akcji "Bajkowe pokoje", czy malowanie ścian w pomieszczeniach kliniki onkologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. (PAP)