Zdrojewski wcześniej krytykował prezydenturę Dutkiewicza i - jak przyznał na specjalnie zwołanej konferencji prasowej - różnice w opiniach na różne sprawy między nimi nadal istnieją.

„Oceniam sytuację realnie. Mamy teraz alternatywę, która jest ułomna. Uważam, że oddanie miasta w tej chwili Prawu i Sprawiedliwości byłoby błędem i naraziłoby Wrocław na poważne wstrząsy polityczne. Nie stać nas teraz na eksperymenty, na rewolucje i ponoszenie zbędnych kosztów” - powiedział Zdrojewski.

Podkreślił, że Dutkiewicz gwarantuje spokojną współpracę z samorządem wojewódzkim, w którym PO zdobyła najwięcej mandatów i nadal będzie rządzić wspólnie z PSL oraz Obywatelskim Dolnym Śląskiem, któremu szefuje Dutkiewicz.

„Lata 2014-20 będą niezwykle ważne, bo to ostatni okres, gdy można pozyskać duże pieniądze z funduszy unijnych i dlatego taka dobra współpraca jest niezwykle istotna” - dodał Zdrojewski.

Zaapelował również do wrocławian o udział w II turze wyborów.

W II turze wyborów na prezydenta Wrocławia 30 listopada Dutkiewicz powalczy o swoją czwartą kadencję z kandydatką PiS Mirosławą Stachowiak-Różecką. Dutkiewicz w I turze zdobył poparcie 42,37 proc. wyborców, natomiast Stachowiak-Różecka otrzymała 25,80 proc. głosów. (PAP)

Wybory samorządowe 2014 - zobacz listę gotowych do pobrania wzorów wyborczych>>>