"Z dniem 20 czerwca 2012 r. Prezes Rady Ministrów powołał Urszulę Pasławską na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa" - napisano w komunikacie MSP.

Rzeczniczka prasowa MSP Magdalena Kobos powiedziała PAP w czwartek, że Pasławska przejmie część kompetencji byłego wiceministra skarbu Zdzisława Gawlika, którego rezygnację ze stanowiska podsekretarza stanu premier przyjął 15 czerwca.

Gawlik w resorcie skarbu odpowiadał za departament spółek kluczowych, departament prawny i procesowy, biuro kontroli oraz delegatury terenowe ministerstwa. Pod jego nadzorem znajdowały się m.in. KGHM, Agencja Rozwoju Przemysłu, LOT.

"Z pewnością Urszula Pasławska będzie nadzorować departament prawny i restrukturyzacji" - dodała Kobos. Zaznaczyła, że na razie nie ma nowego podziału kompetencji w resorcie.

Pasławska we wtorek zrezygnowała z pracy w samorządzie województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie pełniła obowiązki wicemarszałka. Informowała media, że do pracy w resorcie skarbu wytypował ją wicepremier Waldemar Pawlak.

Urszula Pasławska jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego i studiów podyplomowych na kierunku Integracja Europejska i Współpraca Transgraniczna na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Działa w warmińsko-mazurskich strukturach PSL.

Od lat jest związana z administracją publiczną. W 2001 r. rozpoczęła pracę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w departamencie infrastruktury i geodezji. W 2003 r. została specjalistą do spraw współpracy zagranicznej i programów pomocowych w Urzędzie Miejskim w Biskupcu, a w 2006 r. objęła funkcję dyrektora Zarządu Szkół i Przedszkoli w Biskupcu.

"Od grudnia 2006 r. do czerwca 2012 r. pełniła funkcję wicemarszałka i radnej województwa warmińsko-mazurskiego. Była odpowiedzialna za wdrażanie funduszy unijnych i znacząco przyczyniła się do rozwoju lokalnej gospodarki" - napisano w komunikacie MSP. (PAP)
mmu/ amac/ ura/