Umowę na realizację kolejnej inwestycji w ramach projektu "Plażojada - Szlakiem Trzech Jezior: Rusałka, Strzeszynek, Kiekrz" podpisał w środę zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski. Projekt Plazojada został wybrany przez mieszkańców miasta w Poznańskim Budżecie Obywatelskim (PBO) w roku 2016. Dotychczas, w ramach tego projektu, za ok. 4,5 mln zł powstały m.in. nowe place zabaw i miejsca aktywności fizycznej, a także niezbędna dla plażowiczów, rowerzystów i pieszych infrastruktura.

„Realizujemy postulaty naszych mieszkańców i wkrótce oddamy do użytku kolejny obiekt, opracowany na podstawie pomysłu samych poznaniaków. Dążymy do ożywienia przestrzeni nad cennymi poznańskimi jeziorami w zachodnim klinie zieleni, zwłaszcza poprzez sport i rekreację” – zaznaczył Wudarski.

Koszt realizacji „Cyklostopu” wyniesie prawie 800 tys. zł.

Jak tłumaczył Hubert Bugajny z biura prasowego Urzędu Miasta Poznania, w ramach zadania zagospodarowany zostanie teraz punkt widokowy na skarpie nad Jeziorem Kierskim. „Powstanie tam zadaszony przystanek dla rowerzystów oraz pieszych. +Cyklostop+ będzie zadaszony i wyposażony w elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci oraz oświetlony lampami solarnymi. Taras zostanie wykonany z desek kompozytowych, zaś ścieżki z nawierzchni mineralnej. Drugim elementem +Cyklostopu+ będzie stanica, zlokalizowana pomiędzy Hotelem Regatta a Szkołą Podstawową 28 przy ul. Ks. Nawrota” – wskazał.

W tym miejscu również powstaną dwie zadaszone wiaty, oraz stacja naprawy rowerów. W ramach "Cyklostopu" zaprojektowano także nowe pływające pomosty na plaży w Kiekrzu. Bugajny zaznaczył, że na ich realizację uzyskano już niezbędne pozwolenia, a środki pochodzić będą z PBO 2018. (PAP)