Biuro prasowe Urzędu Miasta Poznania podało w środę, że jest to największa inwestycja oświatowa zaplanowana w tegorocznym budżecie miasta i największa tego typu w tej kadencji samorządu.

W placówce planuje się uruchomienie 24 oddziałów szkoły podstawowej i 6 oddziałów przedszkola, biblioteki szkolnej z czytelnią oraz bloku sportowego składającego się z sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym.

Przetarg na budowę kompleksu wygrały spółki Alstal Grupa Budowlana i AGB Budownictwo. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego we wrześniu 2018 roku.

„Budowa tego zespołu to dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców tego rejonu, gdzie bardzo brakowało tego typu placówki" - powiedział w środę prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

W trzykondygnacyjnym budynku działać będą 24 oddziały szkoły podstawowej, w jednokondygnacyjnym - 6 oddziałów przedszkolnych.

Zaplanowano też budowę hali sportowej o wymiarach boiska do koszykówki. Cały kompleks będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Teren wokół budynku zostanie zagospodarowany na cele sportowe i rekreacyjne.

Miasto podało, że głównym celem projektu jest "zmiana standardów edukacyjnych w części Poznania", w której do tej pory nie było samorządowych placówek oświatowych.(PAP)