W czwartek zebrał się zarząd Twojego Ruchu. Po posiedzeniu zarządu Palikot poinformował, że jego ugrupowanie pójdzie do wyborów samorządowych samodzielnie, bez SLD.

"SLD upiera się przy rozwiązaniu, które jest dla nas nie do przyjęcia, bo oznacza de facto start z list Sojuszu" - tłumaczył Palikot. Dlatego Twój Ruch "przy całej woli i chęci stworzenia wspólnej listy lewicowej" zdecydował się na start pod własnym szyldem - poinformował Palikot.

Rozmowy SLD i Twojego Ruchu ws. wspólnych list w wyborach samorządowych toczyły się od kilku tygodni. W ubiegłym tygodniu szef SLD Leszek Miller poinformował, że Sojusz zamierza zaproponować lewicowym formacjom politycznym utworzenie komitetu wyborczego pod nazwą "SLD-Lewica Razem". Dodał, że SLD deklaruje gotowość oddania "bez żadnych warunków wstępnych" połowy wszystkich miejsc na listach tego komitetu zainteresowanym organizacjom i działaczom.

W odpowiedzi politycy TR przekonywali, że nie można tworzyć koalicji bez sformułowania "Twój Ruch" w nazwie. W ubiegły piątek Palikot poinformował, że przedstawił Millerowi "propozycję ostatniej szansy" dotyczącą wspólnych list. Zgodnie z nią, obie partie miałyby wystartować pod szyldem "Lewica Razem" lub "SLD-Twój Ruch-Lewica Razem".

W czwartek Palikot poinformował, że propozycja, jaką złożył Millerowi nie została przyjęta.(PAP)