To wynik po podliczeniu głosów ze wszystkich komisji obwodowych.

Według danych komisji Czesław Renkiewicz otrzymał 46,8 proc. głosów, Gorlo 27,1 proc. Kandydatka PO, Bożena Kamińska, zdobyła 17,9 proc. Frekwencja wyborcza wyniosła - jak podano PAP w komisji - "powyżej" 35 proc.

Renkiewicz sprawuje urząd prezydenta Suwałk od czterech lat, wcześniej był wiceprezydentem miasta. Po śmierci prezydenta Józefa Gajewskiego w 2010 r. wystartował w wyborach i wygrał je w pierwszej turze zdobywając wówczas 71,29 proc. głosów. W obecnych wyborach startował z własnego komitetu "Z Renkiewiczem dla Suwałk".

Gorlo od 12 lat jest radnym miejskim Suwałk; w minionej kadencji był szefem klubu radnych PiS. Z zawodu jest lekarzem weterynarii. "Człowiek ma prawo do pracy" - to jego hasło wyborcze.

W Łomży w związku z problemami z systemem informatycznym, miejska komisja wyborcza przerwała pracę do godzin popołudniowych. Według nieoficjalnych danych, w tym mieście także będzie druga tura.

Znany jest już wynik wyborów prezydenta stolicy województwa podlaskiego. W Białymstoku także dojdzie do drugiej tury, w której spotkają się - obecny prezydent, startujący z własnego komitetu wyborczego Tadeusz Truskolaski i kandydat PiS Jan Dobrzyński. (PAP)