Jak poinformował w środę wydział prasowy stołecznego Ratusza, Szpital Grochowski podpisał umowę na wykonanie modernizacji pawilonu IV. Po zakończeniu prac na piętrach zlokalizowane zostaną: Oddział Kardiologii z 23 nowymi łóżkami oraz Oddział Chirurgii z 18 nowymi łóżkami. Na obu oddziałach w salach pacjentów przewidziano sanitariaty.

Z kolei na parterze zmodernizowanego pawilonu, oprócz hollu głównego, znajdą się pomieszczenia administracyjne oraz Pracownia Badań Endoskopowych, a w piwnicach mieścić się będą pomieszczenia techniczne i magazynowe.

Umowa na modernizację, podpisana w ubiegłym tygodniu, przewiduje, że realizacja robót potrwa 10 miesięcy, zaś koszt - finansowany z dotacji budżetu m.st. Warszawy - wyniesie 6,2 mln zł.

Z kolei w Szpitalu Bielańskim od środy pacjenci w Pracowni Radiologii Zabiegowej na Oddziale Chirurgii Naczyniowej mogą skorzystać ze specjalistycznego badania nowym aparatem do angiografii naczyniowej. Urządzenie to służy m.in. do pomocy przy zabiegach w chirurgii naczyniowej, zajmującej się patologiami w obrębie naczyń krwionośnych i limfatycznych, z wyłączeniem serca.

Zakup aparatu oraz adaptacja pomieszczeń Pracowni Radiologii Zabiegowej zostały sfinansowane z dotacji budżetu m.st. Warszawy w wysokości 3 mln zł.

"Jest to ciąg dalszy polityki m.st. Warszawy unowocześniania stołecznych placówek ochrony zdrowia prowadzonej o 2007 r." - podkreśliła prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. "Przez ostanie lata zmodernizowaliśmy oddziały lub wybudowaliśmy nowe skrzydła w prawie wszystkich stołecznych szpitalach" - dodała.

Warszawa jest obecnie podmiotem tworzącym dla 21 Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej, w tym dla siedmiu szpitali. (PAP)(PAP)

bpi/ itm/