Jak poinformował PAP Adam Drożak z firmy Skanska, która wykona inwestycję, prace potrwają do grudnia br. „W ramach zadania rozbudujemy ul. Jana Pawła II na odcinku ok. 1,1 km. Ponadto, przebudowane zostaną ul. Miejska na odcinku ok. 33 m oraz ul. Senatorska na długości 130 m” - dodał.

Ul. Jana Pawła II jest główną drogą, która biegnie przez dzielnicę stolicy Podkarpacia - Budziwój.

Wzdłuż drogi powstaną m.in. cztery nowe zatoki autobusowe, wybudowane zostanie oświetlenie uliczne, chodnik oraz ścieżka rowerowa.

Jak zaznaczył Drożak, prace obejmą również przebudowę i zabezpieczenie istniejącej infrastruktury kolidującej z inwestycją, w tym m.in. sieci energetyczne, wodociągowe czy gazowe. „Harmonogram prac uwzględnia także przestawienie pomnika Jana Pawła II, którego obecna lokalizacja koliduje z inwestycją” - powiedział.

Ważnym etapem prac przy tej inwestycji będzie budowa kanalizacji deszczowej i odwodnienia, które będą odprowadzać wody do Wisłoka. Nowa kanalizacja jest konieczna z uwagi na zagrożenie dzielnicy powodziami.

„Nasze prace będą polegały przede wszystkim na przebudowie głębokich i niebezpiecznych rowów wzdłuż ulic, dzięki czemu mieszkańcy dzielnicy nie będą narażeni na podtopienia” - wyjaśnił Drożak.

Podkreślił, że ze względu na termin zakończenia inwestycji – grudzień br. - prace będą prowadzone „bardzo intensywnie”.

„Na placu budowy pojawi się duża ilość maszyn i samochodów dostawczych. Prace będziemy prowadzić w godzinach od 6 do 22. Dlatego apelujemy do mieszkańców i kierowców o szczególną ostrożność w miejscu prowadzonych prac. Ruch będzie się odbywał wahadłowo” - dodał.

Firma nie wyklucza również całkowitego zamknięcia drogi.

Skanska wykona inwestycję na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. (PAP)