Jak poinformowała PAP rzeczniczka krośnieńskiego magistratu Joanna Sowa, dzięki remontowi poprawi się funkcjonalność rynku. „Stanie się on bardziej wygodny i bezpieczny dla mieszkańców, jak i turystów” - dodała. Sowa podkreśliła, że XIV-wieczny rynek to wizytówka miasta.

W ramach prac remontowych centrum starego miasta w Krośnie zyska m.in. nowe chodniki, które wybudowane zostaną wzdłuż zachodniej i wschodniej pierzei oraz przez środek rynku. Dzięki temu trakt połączy główne ulice dobiegające do rynku: Słowackiego, Franciszkańską, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Portiusa i Kazimierza Wielkiego.

Jak zaznaczyła rzeczniczka, zanim rozpocznie się remont samej nawierzchni rynku, przeprowadzone będą prace związane z jego oświetleniem. „Stare latarnie zostaną przeniesione do Ogródka Jordanowskiego przy ul. Grodzkiej. Rynek oświetlać będą nowe, stylowe latarnie, w sumie będzie ich 45” - dodała.

Przebudowa krośnieńskiego rynku rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu, a zakończy się na początku czerwca. Inwestycja kosztować będzie blisko 3,5 mln zł; kwota ta w całości pochodzi z budżetu miasta. (PAP)

huk/ je/