Ich udział w międzynarodowej imprezie był możliwy dzięki dofinansowaniu z UE.

Wspierany przez Unię projekt nosi nazwę „Technika i nowoczesność - promocja gospodarcza południowego Mazowsza”. Na jego realizację przeznaczono przeszło 1 mln zł. Połowę pieniędzy dało miasto Radom, reszta pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Władze Radomia, które uczestniczą w targach, chcą poprzez udział w imprezie, budować pozytywny wizerunek miasta i regionu. „Fakt, że robimy to wspólnie z przedsiębiorcami, pokazuje wiarygodność miasta jako przyjaznego dla inwestorów i nowych technologii" – powiedział PAP prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

Miasto Radom prezentuje się na stoisku wspólnie z dziesięcioma radomskimi firmami. W ramach projektu prowadzona jest też witryna internetowa z informacjami o projekcie, jego uczestnikach oraz o ofertach inwestycyjnych z regionu.

Także w ramach tego samego projektu radomskie przedsiębiorstwa z branży metalowej wezmą udział w targach ITM Poznań 2012, które odbędą się 29 maja - 1 czerwca.

Targi Hannover Messe 2012 to jedno z ważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. W ramach targów organizowane są m.in. konferencje, wystawy, wykłady. Krajem wiodącym są w tym roku Chiny - lider w branży technologicznej.

Targi Hannover Messe odbywają się 23-27 kwietnia br.(PAP)

ilp/ amac/ mow/