O takim wskazaniu gorzowskich struktur partii poinformował w środę przewodniczący gorzowskiej Rady Miasta Jerzy Sobolewski z PO. Uchwały ws. poparcia Sibińskiej podjęły: koło nr 1 Platformy w Gorzowie Wlkp. i klub radnych tej partii w RM.

„Wykształcenie i dorobek Krystyny Sibińskiej pozwalają nam twierdzić, iż jest ona bardzo dobrze przygotowana do pełnienia funkcji prezydenta naszego miasta” - powiedział na konferencji prasowej radny PO Marcin Gucia.

Samej Sibińskiej nie było na konferencji, gdyż w środę przebywa w Warszawie na posiedzeniu Sejmu. Sobolewski zapowiedział, że swój program wyborczy Krystyna Sibińska przedstawi w przyszłym tygodniu.

Gucia dodał, że Sibińska nie jest jeszcze oficjalnym kandydatem. „Decyzja co do ewentualnej kandydatury, właściwie to prawie pewnej kandydatury pani poseł Sibińskiej, zapadnie 15 września na posiedzeniu Rady Regionu Platformy Obywatelskiej” - wyjaśnił.

W poprzednich wyborach samorządowych Sibińska także była kandydatką PO na prezydenta Gorzowa Wlkp. Uzyskała wówczas trzeci wynik plasując się za kandydatką PiS Elżbietą Rafalską i Tadeuszem Jędrzejczakiem (bezpartyjny), który wygrał w pierwszej turze.

Według Sobolewskiego teraz Sibińska ma szanse, by pokonać Jędrzejczaka i innych kandydatów.

„Uważamy, że pani poseł Sibińska w tym roku wygra, jesteśmy pewni i zrobimy wszytko, żeby w Gorzowie nastąpiła zmiana na stanowisku prezydenta (…) poseł Sibińska mu już decyzję premiera Tuska na kandydowanie, także myślę, że nie będzie z tym problemu, żeby zarząd regionu również wyraził pozytywną opinię” - powiedział Sobolewski.

Sibińska rozpoczęła polityczną karierę w 2006 r. uzyskując mandat do Rady Miasta Gorzowa Wlkp. Od 2008 r. kierowała jej pracami. W wyborach z 2010 r. nie zdołała pokonać Tadeusza Jędrzejczaka, ale ponownie została radną i wybrano ją na przewodniczącą rady. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. została posłanką.

Krystyna Sibińska urodziła się w 1962 r. w Złocieńcu (woj. zachodniopomorskie). W 1987 r. uzyskała tytuł magistra inżyniera budownictwa Politechniki Szczecińskiej. Po ukończeniu studiów przeprowadziła się z rodziną do Gorzowa Wlkp.

Zanim zajęła się polityką przez 17 lat pracowała na różnych stanowiskach w przedsiębiorstwie budowlanym Gobex, a później w Urzędzie Miasta i Gminy w podgorzowskiej Witnicy.

W 2004 r. ukończyła studia podyplomowe na kierunku zarządzanie projektami europejskimi na Uniwersytecie Szczecińskim, a w 2007 r. studia podyplomowe na kierunku prawo administracyjne i samorządowe.

Krystyna Sibińska ma męża i trzy córki. Jak informuje na swojej stronie internetowej, jest wielbicielem książek, a drugą jej pasją jest narciarstwo.(PAP)