Według PKW na kandydatkę PiS Joannę Kopcińską zagłosowało 22,84 proc. osób.

Wyniki te są bardzo zbliżone do wyników sondażu wyborczego przeprowadzonego w niedzielę przez Ipsos dla telewizji TVP1, TVN24 i Polsatu. Według sondażu Zdanowska uzyskała 54,2 proc. głosów, a Kopcińska - 21,5 proc. głosów.

Jak poinformował PAP przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Łodzi sędzia Jacek Kępa, do komisji wpłynęło już 100 procent protokołów, ale zastrzegł, że nie będzie podawał żadnych cząstkowych wyników. Dodał, że ze względu na problemy z systemem informatycznym dane z protokołów wprowadzane są ręcznie.

"Pracujemy bez przerwy, choć taką przerwę zarządził komisarz wyborczy" - mówił Kępa. Zwrócił uwagę, że część protokołów wymaga poprawy błędów, które uniemożliwiają wcześniejsze wprowadzenie do systemu. Są to np. błędy arytmetyczne i niektóre karty trzeba będzie ponownie przeliczyć.

W poprzednich wyborach Hanna Zdanowska wygrała w drugiej turze wyborów. Pokonała wtedy kandydata SLD Dariusza Jońskiego. Na Zdanowską zagłosowały 79 273 osoby (60,65 proc. głosów.), a na Jońskiego - 51 426 osób (39,35 proc. głosów.).

Z nieoficjalnych, ale pełnych danych ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych w Sieradzu wynika, że w drugiej turze wyborów zmierzą się urzędujący prezydent Jacek Walczak (PO), który rządzi w Sieradzu od 2006 r., oraz Paweł Osiewała startujący z KWW Solidarne Miasto Sieradz.

Jak poinformowano w poniedziałek PAP w Miejskiej Komisji Wyborczej, po przeliczeniu głosów ze 100 proc. obwodów wynika, że na Walczaka głosowało 39,02 proc. wyborców. Osiewała uzyskał 28,46 proc. poparcia.

Wciąż nieznane są nawet cząstkowe wyniki w wyborach prezydenta Skierniewic. W Miejskiej Komisji Wyborczej poinformowano PAP, że w związku z awarią systemu po południu komisja rozpoczęła ręczne liczenie głosów. W Skierniewicach o fotel prezydenta ubiega się m.in. dotychczasowy włodarz miasta Leszek Trębski (KWW Leszka Trębskiego FORUM). Także w Piotrkowie Trybunalskim w Miejskiej Komisji Wyborczej nie podano PAP cząstkowych wyników wyborów. W Piotrkowie o trzecią już kadencję ubiega się prezydent Krzysztof Chojniak.

Nieznane są na razie wyniki wyborów do sejmiku województwa łódzkiego. Z nieoficjalnych, cząstkowych danych podanych w poniedziałek rano przez Państwową

Komisję Wyborczą wynikało, że PiS nieznacznie przed PSL wygrało wybory do sejmiku w Łódzkiem. Dopiero na trzecim miejscu znalazła się PO; radnych ma mieć też komitet SLD Lewica Razem.

Według tych cząstkowych wyników PiS uzyskało 28,7 proc. głosów, PSL - 28,2 proc., a PO - 23,25 proc. - cztery lata temu Platforma wygrała wybory do sejmiku w Łódzkiem. Taki wynik może oznaczać utrzymanie koalicji PO-PSL, ale też zmianę na fotelu marszałka woj. łódzkiego, który do tej pory należał do PO. (PAP)