We wtorek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i komendant łódzkiej policji miejskiej insp. Paweł Karolak podpisali porozumienie dot. sfinansowania przez magistrat 1000 dodatkowych ośmiogodzinnych patroli funkcjonariuszy.

"Jak co roku staramy się wspierać naszą policję w zakresie tego, co jest najbardziej istotne. Z jednej strony to umożliwienie dodatkowego zarobku dla policjantów, bo mówimy o służbie ponadnormatywnej, a z drugiej - co jest dla mnie ważniejsze - zapewni to obecność policjantów tam, gdzie mieszkańcy tego oczekują. Dzięki temu czujemy się bezpiecznej" – podkreśliła prezydent Zdanowska.

Komendant poinformował, że otrzymana kwota 200 tys. zł oznacza w sumie 500 dodatkowych dwuosobowych patroli w miejscach wskazanych przez łodzian. Poinformował, że od środy więcej policjantów pojawi się m.in. na ulicach, dworcach, parkach, kąpieliskach oraz miejscach letniego wypoczynku mieszkańców i w czasie miejskich wydarzeń.

"Patrole będą rozdysponowane stosownie do zapotrzebowania i wniosków mieszkańców. Szacujemy, że pojawi się ich nie mniej niż dziesięć dziennie. Dla policjantów to możliwość większego zarobku, bo tę służbę będą wykonywali poza godzinami normalnej pracy" – powiedział insp. Karolak.

KMP w Łodzi otrzymała także z magistratu 18 tys. zł na nagrody dla najlepszych dzielnicowych. W dwuetapowym konkursie spośród 170 dzielnicowych w Łodzi wybrano ośmiu funkcjonariuszy cieszących się największym zaufaniem mieszkańców. (PAP)