O sprzedaży działek poinformowała w piątek rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Ewa Sadowska-Cieślak.

Po tym przetargu do miejskiej kasy trafi więcej pieniędzy ze sprzedaży miejskich działek niż założono w budżecie na cały 2016 r. Ujęto w nim wpływy z tego źródła na poziomie 7 mln zł. Ostrożne szacunki były m.in. wynikiem panującego od kilku lat regresu na rynku nieruchomości w Gorzowie.

„Ogromny wpływ do budżetu miasta przyniesie sprzedaż trzech działek położonych na terenach po poligonie wojskowym. Podczas przetargu zainteresowaniem cieszyły się wyłącznie grunty przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne. Do przetargu na cztery działki przystąpiło sześciu uczestników. Wszystkie zostały wylicytowane o 1 lub 2 proc. więcej niż cena wywoławcza” - powiedziała rzecznik.

W wyniku przetargu dwóch inwestorów kupiło łącznie 6,5 ha gruntów. Najwięcej - trzy działki położone obok siebie na terenach popoligonowych przylegających do ul. Słowiańskiej i Węgierskiej - wylicytował nowy deweloper MY HOME GORZÓW Sp. z o.o.

Magistrat przekazał, że inwestycje, które zostaną zrealizowane na zakupionych gruntach rozpoczną zabudowywanie ponad 540 ha terenów w tej części miasta. Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Majątku Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przygotowuje się do kolejnych przetargów.

29 kwietnia br. jest planowany przetarg na sprzedaż kolejnych terenów, m.in. pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne przy ul. Wróblewskiego oraz pod budownictwo handlu wielkopowierzchniowego - teren po byłej pętli autobusowej przy ul. Myśliborskiej.

Zdaniem dyr. Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Majątku Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Barbary Napiórkowskiej, dopiero ten przetarg da odpowiedź czy faktycznie w mieście można mówić o ożywieniu na rynku nieruchomości. (PAP)