Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, droższa ze złożonych ofert opiewa na ponad 3 mln zł, druga natomiast na 1,9 mln zł. 

„Teraz oferty będą oceniane tak, aby wybrać ofertę najkorzystniejszą. Jeżeli nie będzie odwołań od wyboru wykonawcy, podpisanie umowy planowane jest na początek listopada br.” – dodała. 

Rarus zaznaczyła, że termin realizacji inwestycji to 60 dni z wyłączeniem okresu zimowego (od 15 grudnia do 15 marca).

W ramach przetargu wyremontowane zostaną sygnalizacje na sześciu skrzyżowaniach w Stalowej Woli na drodze krajowej nr 77, która prowadzi z Lipnika do Przemyśla. Zmodernizowane zostaną m.in. sygnalizacje na skrzyżowaniach Staszica-Mickiewicza, Staszica-Popiełuszki, Okulickiego-Chopina oraz sygnalizacja na przejściu dla pieszych przez ul. Staszica. 

Jak zaznaczyła Rarus, wyremontowane skrzyżowania zostaną objęte też programem koordynacji - tzw. zieloną falą. „Dodatkowo na skrzyżowaniu ul. Komisji Edukacji Narodowej - al. Jana Pawła II zostaną zamontowane wyświetlacze odmierzające czas zarówno sygnału czerwonego, jak i zielonego” – powiedziała. 

Rarus wyjaśniła, że celem inwestycji jest przede wszystkim dostosowanie funkcjonowania sygnalizacji świetlnej do natężenia ruchu. „Chcemy też zwiększyć płynność ruch na drodze krajowej nr 77, która przebiega przez Stalową Wolę” – dodała rzeczniczka. (PAP)