W przetargu na zakup i dostawę czterech aut osobowych o napędzie w 100-procentach elektrycznym wpłynęły dwie oferty - poinformował PAP we wtorek rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego (ZDiTM) w Szczecinie Szymon Wasilewski. Z jego informacji wynika, że firma Bońkowscy zaoferowała dostawę czterech pojazdów za 638 tys. 185 zł, a Polmotor Auto-Serwis za 526 tys. 364 zł.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to auta elektryczne mogą być przekazane jeszcze na przełomie 2017 r. i 2018 r. - powiedział PAP Wasilewski. Jeden z samochodów trafi do ZDiTM, a trzy do domów pomocy społecznej.

"Chcielibyśmy kupić kolejne auta z napędem elektrycznym, ale ich ewentualny zakup będzie uzależniony od środków, którymi będziemy dysponowali" - dodał rzecznik.

ZDiTM analizuje także oferty w przetargu na projekt, budowę, przyłączenie do sieci elektroenergetycznej oraz uruchomienie trzech stacji szybkiego ładowania pojazdów. Ogólnodostępne i darmowe miejskie stacje powinny pojawić się w mieście na początku przyszłego roku.

Pierwsze miejskie stacje do ładowania aut elektrycznych mają zostać wybudowane przy ulicach Klonowica, Felczaka i Tetmajera.

Pierwsze cztery pojazdy elektryczne Nissan Leaf zasiliły miejską flotę w lipcu br.; z dwóch korzysta ZDiTM, kolejne dwa używają placówki oświatowe. (PAP)