O nowej inwestycji w Łodzi poinformowali na czwartkowej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Łodzi prezydent miasta Hanna Zdanowska i Lion Paauwe, dyrektor nowego Centrum Usług Finansowych Philips Lighting.

"Cieszymy się, że firma Philips Lighting skupiając wszystkie swoje aktywności w zakresie finansów postawiła na Łódź. Ta decyzja to kolejny dowód na to, że Łódź ma dobrych specjalistów, dobre położenie i przede wszystkim ma przyjazną atmosferę dla rozwoju biznesu" – powiedziała prezydent Zdanowska.

Dodała, że holenderski producent to sprawdzony partner. Ponad 10 lat temu Philips założył w Łodzi jedno z pierwszych w Polsce centrów transakcyjnych, które w 2007 r. zostało przejęte przez Infosys BPO.

"Teraz wchodzimy na nowy etap. Zdecydowaliśmy się na strategiczny krok skonsolidowania w jednym miejscu w Europie wszystkich operacji finansowych i księgowych, co ma na celu zwiększenie efektywności. Stworzone w Łodzi centrum kompetencyjne będzie zajmowało się bardziej skomplikowanymi procesami w dziedzinie finansów i księgowości. Stworzony tu zespół będzie świadczył usługi dla całej europejskiej struktury naszej korporacji" – wyjaśnił Paauwe.

Poinformował, że pracę w nim znajdzie docelowo 120 specjalistów z finansów, zarządzania i księgowości, znających języki obce. Rekrutacja już się rozpoczęła, a centrum ma rozpocząć swoją działalność na początku przyszłego roku. "Philips nie będzie oferował pracy przy operacjach wyłącznie transakcyjnych, naszą działalnością będą kompleksowe procesy związane z zarządzaniem – księgowością i finansami" – tłumaczył dyrektor.

Paauwe przyznał, że nie jest jeszcze znana dokładna lokalizacja centrum, ale jak zapewnił podczas jej wyboru będzie brany pod uwagę komfort pracy zatrudnionych.

"Naszą decyzję o wyborze Łodzi poprzedziły poszukiwania najlepszego miejsca dla tego typu przedsięwzięcia. Stworzyliśmy listę miast, ale ostatecznie wybór padł na Łódź, ze względu na dobre doświadczenia z przeszłości, przyjazny klimat dla inwestycji, dostępność wysokiej jakości powierzchni biurowej i dobrze wykwalikowaną kadrę, cechującą się znajomością języków obcych. Wierzę, że to dobry wybór i nasza współpraca okaże się sukcesem" – podkreślił Paauwe.

Philips Lighting jest światowym liderem branży oświetleniowej - dostarcza produkty, systemy i usługi dla rynku profesjonalnego, jak i konsumenckiego. Zatrudnia 34 tys. pracowników w ponad 70 krajach, w tym ok. 7 tys. w Polsce. Swoje oddziały ma m.in. w Pile, Pabianicach, Kętrzynie, Bielsku-Białej. W ubiegłym roku spółka osiągnęła sprzedaż na całym świecie na poziomie 7,1 mld euro. (PAP)