Sąd rozpatrywał wnioski drugiej grupy najbliższych wojskowych, którzy w styczniu 2008 r. zginęli w katastrofie. Ugody dla pierwszej grupy, 23 osób – żon, dzieci i rodziców ofiar, zostały zawarte pod koniec lutego. Łączna kwota obejmująca odszkodowanie i zadośćuczynienie za katastrofę to 250 tys. dla każdego z najbliższych członków rodziny.
"Zostały zawarte wszystkie ugody, które były wyznaczone posiedzeniem na 1 kwietnia" - powiedział po zakończeniu posiedzenia reprezentujący rodziny radca prawny Sylwester Nowakowski.
W piątek rozstrzygnięto też podstawę prawną przyznania rent dwóm wdowom po lotnikach, którzy zginęli w katastrofie.
Posiedzenie odbywało się przy drzwiach zamkniętych. Po jego zakończeniu przedstawiciele drugiej strony, resortu obrony narodowej, nie rozmawiali z dziennikarzami.
Samolot CASA C-295M rozbił się 23 stycznia 2008 r. podczas próby lądowania pod Mirosławcem (Zachodniopomorskie). W katastrofie zginęła czteroosobowa załoga i 16 wysokich oficerów lotnictwa, wracających z konferencji o bezpieczeństwie lotów. Komisja badająca przyczyny katastrofy uznała, że doprowadził do niej splot wielu okoliczności. (PAP)