Punkty porady prawnej będą czynne przez pięć dni w tygodniu, minimum cztery godziny dziennie. Nieodpłatną pomoc będzie można uzyskać w Urzędzie Miasta Krakowa na os. Centrum C, w filiach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Placówki znajdą się również m.in. w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Helclów, w Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sas-Zubrzyckiego, w siedzibach: ZIKiT-u przy ul. Centralnej, Zarządu Infrastruktury Sportowej na stadionie Wisły Kraków oraz Dzielnicy XIV na os. Dywizjonu 303.

Część punktów prowadzić będzie Krakowskie Forum Organizacji Pozarządowych. W większości jednostek pracować będą radcy prawni i adwokaci wskazani przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie oraz przez Okręgową Radę Adwokacką w Krakowie.

Szatanik zwrócił uwagę, że w mieście brakuje miejsc, w których mieszkańcy Krakowa mogliby uzyskać nieodpłatną, a profesjonalną pomoc prawną, która normalnie nie jest tania. Jak dotąd takiej nieodpłatnej porady udzielali studenci w Studenckiej Poradni Prawnej UJ, a także prawnicy w Państwowej Inspekcji Pracy.

Przedstawiciel magistratu podkreślił, że otworzenie bezpłatnych punktów pomocy prawnej wpisuje się w prowadzoną od lat przez miasto politykę wychodzenia naprzeciw mieszkańcom.

 

Dowiedz się więcej z książki
Kalendarz Prawniczy 2016 (format A5)
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł