Zdjęcie pojawiło się na profilu partii na Facebooku 12 października. "Radość po wczorajszym meczu trwa. 13 dni do wyborów i... 13 goli zdobył Robert Lewandowski dla reprezentacji Polski podczas eliminacji do EURO 2016" - głosił komentarz zamieszczony przy zdjęciu.

PZPN zareagował komunikatem, w którym napisał, że PO nie wystąpiła o zgodę na korzystanie z wizerunku zawodników kadry narodowej w stroju reprezentacji kraju, do czego wyłączne prawo ma piłkarska centrala. Ponadto PZPN zaznaczył, że jest "podmiotem apolitycznym i nie popiera żadnego z ugrupowań politycznych oraz nie sympatyzuje z żadną z partii biorących udział w bieżącej kampanii wyborczej".
   
Według posła PO Ireneusza Rasia zaistniała sytuacja to "przypadkowy incydent". Jak tłumaczył, rozumie że wizerunek Lewandowskiego "jest skomercjalizowany, i że PZPN zareagowało", jednak - jak podkreślił - o publikacje zdjęcia należy pytać administratora strony. "Być może to nie jest nawet wina Platformy, tylko technicznie administratora strony, który wkleił takie, a nie inne zdjęcie" - podsumował Raś.

Zgodnie z żądaniem PZPN zdjęcie usunięto. (PAP)