Wśród projektów są, jak wyliczał Błaszczak, m.in. propozycje: aby w przypadku remontu autostrady jej operator nie pobierał opłaty za przejazd; projekt o ograniczeniu - do dwóch - kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów; a także projekt likwidujący gabinety polityczne w ministerstwach i samorządach.
W pakiecie PiS jest również projekt dotyczący Otwartych Funduszy Emerytalnych, który zakłada dobrowolność wyboru pomiędzy oszczędzaniem na emeryturę w OFE a ZUS oraz możliwość powrotu do ZUS.
"My proponujemy dobrowolność, jeżeli osoba pracująca chce i może bardziej agresywnie inwestować, niech dalej będzie w systemie kapitałowym; jeżeli osoba jest już w wieku bardziej dojrzałym, ma niewiele lat do emerytury, woli wybrać bezpieczeństwo, ma możliwość powrotu do ZUS-u" - tłumaczyła posłanka PiS Małgorzata Sadurska.
Rzecznik PiS Adam Hofman poinformował, że szef klubu wystosował list do redaktorów naczelnych głównych redakcji w sprawie przygotowanego przez PiS pakietu ustaw. Jak dodał, chodzi o to, by media nie propagowały nieprawdziwej - według Hofmana - tezy, że PiS jest partią "jednego tematu" (chodzi o zarzuty, że PiS koncentruje całą swoją uwagę na sprawie katastrofy smoleńskiej).(PAP)