Zgodnie z zapisami umowy z grudnia zeszłego roku PG wynajęła od Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego pomieszczenia biurowe, techniczne i pomocnicze przy ul. Rakowieckiej 26/30 w pobliżu stacji metra Pole Mokotowskie. "Wynajęty budynek to czteropiętrowy biurowiec o łącznej powierzchni biurowej 7 788 m2" - informowała PG.

Rzecznik prasowy Prokuratury Generalnej prok. Mateusz Martyniuk powiedział PAP, że w poniedziałek na stronie internetowej PG zamieszczone zostaną nowe numery telefonów stacjonarnych. Od poniedziałku w nowej lokalizacji będzie też funkcjonowało biuro podawcze.

Do piątku główna siedziba PG znajdowała się w dwóch budynkach przy ul. Barskiej, część prokuratorów z departamentu postępowania sądowego urzędowała natomiast przy ul. Krasińskiego.

Umowa najmu nowej siedziby została zawarta do 31 grudnia 2022 r., z możliwością jej przedłużenia. "Dzięki zawartej umowie siedzibą PG staje się jeden budynek spełniający standardy i warunki bezpieczeństwa dla siedziby instytucji centralnej" - zaznaczała prokuratura.

Jesienią zeszłego roku na problem zapewnienia siedziby Prokuraturze Generalnej podczas omawiania na posiedzeniu sejmowej komisji planów budżetowych na 2013 r. wskazywał zastępca prokuratora generalnego prok. Marek Jamrogowicz. "Wzrost wydatków majątkowych wiąże się z planami zmiany siedziby PG i wynajmu nowego budynku, w którym mieściliby się wszyscy pracujący w niej prokuratorzy i urzędnicy" - mówił.(