Jak poinformowała w środę na konferencji prasowej wicedyrektor biura ds. partycypacji społecznej wrocławskiego magistratu Katarzyna Szymczak-Pomianowska, do realizacji wybrano 65 projektów, z których pięć to zadania ogólnomiejskie, a pozostałe mają zakres rejonowy.

„Tegoroczne głosowanie przekonuje, że podział miasta na rejony i zagwarantowanie dla tych obszarów określonej kwoty na projekty w budżecie obywatelskim było dobrym posunięciem. W każdym w rejonów zostaną zrealizowane przynajmniej po cztery projekty” - powiedziała Szymczak-Pomianowska.

Wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj podkreślił, że większość inwestycji dotyczy zieleni miejskiej i rekreacji.

„Bardzo się cieszę, że wrocławianie stawiają na rozwój terenów zielonych i rekreacyjnych. Sporo zadań dotyczy również sportu i ścieżek rowerowych, czyli bardzo pokrewnych inwestycji, które promują spędzanie czasu na wolnym powietrzu” - dodał wiceprezydent.

Pięć największych, ogólnomiejskich inwestycji to oprócz nasadzeń drzew, również m.in. I etap budowy południowej trasy rowerowej, budowa oświetlenia i placu zabaw w parku Grabiszyńskim oraz budowa dużego parkingu w centrum miasta przy jednej z największych przychodni zdrowia.

Jak podano, mieszkańcy oddali w sumie 104 tys. głosów, w tym 56 tys. przez internet.

W poprzedniej edycji do realizacji zakwalifikowano 79 projektów o wartości 20 mln zł. W 2014 r. na wrocławski budżet obywatelski również przeznaczono 20 mln zł i do realizacji zakwalifikowano 80 projektów. Rok wcześniej edycja pilotażowa zamknęła się kwotą 3 mln zł.(PAP)

ros/ je/

Dowiedz się więcej z książki
Partycypacja społeczna w samorządzie terytorialnym
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł