Monika Pogroszewska

Monika Pogroszewska

Dziennikarka specjalizująca się od wielu lat w prawie podatkowym. Wcześniej pracowała w „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku Gazecie Prawnej” i Polskiej Agencji Prasowej.

Kontakt: monika.pogroszewska@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Darowizna poleasingowego auta pozwoli uniknąć podatku

PIT VAT Rachunkowość Doradca podatkowy Podatek od spadków i darowizn

Dla przedsiębiorcy, który wykupił samochód z leasingu, korzystniejsze od sprzedaży może być przekazanie auta w darowiźnie, np. małżonkowi czy dziecku. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdza, że przedsiębiorca uniknie wówczas podatku dochodowego, bez czekania obowiązkowych sześciu lat. Po spełnieniu odpowiednich warunków, od takiej darowizny nie trzeba też płacić VAT. W 2026 r. nie zmienią się zasady rozliczeń, ponieważ rząd wycofał się (przynajmniej w przyszłym roku) z planowanego zaostrzenia przepisów.

19.12.2025

Prezydent podpisał ustawę o doradztwie podatkowym

Doradca podatkowy

Prezydent Karol Nawrocki podpisał nowelizację ustawy o doradztwie podatkowym, która ma na celu m.in. doprecyzowanie przepisów umożliwiających doradcom podatkowym udzielanie porad, opinii i wyjaśnień dotyczących opłat stosowanych w ordynacji podatkowej - poinformowała w czwartek wieczorem Kancelaria Prezydenta.

18.12.2025

Prezydent zawetował podwyżkę opłaty cukrowej

Domowe finanse Doradca podatkowy Finansowanie zdrowia

Prezydent Karol Nawrocki zawetował nowelizację ustawy, która podnosiła opłatę cukrową i zwiększała podatek od wygranych z gier losowych - poinformowała w czwartek wieczorem Kancelaria Prezydenta.

18.12.2025

W sobotę 24 stycznia 2026 r. dzień otwarty z KSeF

VAT KSeF

Krajowa Administracja Skarbowa organizuje „Dzień otwarty z KSeF”, który odbędzie się w sobotę, 24 stycznia 2026 r., we wszystkich urzędach skarbowych w Polsce. Każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w dodatkowym szkoleniu, spotkać się z ekspertami KSeF i uzyskać indywidualne wyjaśnienia. Dodatkowo od 7 stycznia 2026 r. rusza kolejna edycja akcji szkoleniowej „Środy z KSeF - KSeF w pigułce”.

18.12.2025
1  2  3  4  5  6  7  8  9    189