"Wszystkie nasze placówki mają poważną ochronę, niemniej po niedawnych tragicznych zdarzeniach, wprowadzany jest system dodatkowy, zwłaszcza przed feriami" - oświadczyła cytowana w czwartek przez rosyjskie media wicepremier Gołodiec. Szczegółów dodatkowych zabezpieczeń nie ujawniła.
Rosyjskie media informują, że po aktach terrorystycznych w Paryżu rosyjski Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK) powiadomił w sobotę o podwyższeniu poziomu systemu bezpieczeństwa w związku z nowymi groźbami. Zaapelowano do Rosjan o odpowiedzialne zachowanie i czujność wobec "nowych wyzwań i gróźb ze strony międzynarodowych organizacji terrorystycznych".

Putin instruuje, jak uczyć historii Rosji>>

NAK to rządowa struktura koordynująca walkę z terroryzmem w Rosji.
We wtorek rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) przyznała, że katastrofa rosyjskiego samolotu pasażerskiego na Synaju 31 października była rezultatem "aktu terroru".
Do serii zamachów w Paryżu w piątek wieczorem, w następstwie których zginęło 129 osób, a ok. 350 zostało rannych, przyznało się Państwo Islamskie (IS). Dżihadyści przyznali się także do odpowiedzialności za katastrofę rosyjskiego samolotu w Egipcie 31 października, która kosztowała życie 224 osób.(PAP)

Rosja: demonstracja w obronie organizacji wspierających naukę i oświatę>>