Do sanktuarium koło Teramo od lat przybywają dokładnie na sto dni przed maturą uczniowie z wielu rejonów kraju. Wierzą w to, że długopisy poświęcone na zakończenie mszy przyniosą im szczęście na egzaminach.

Pielgrzymka jest także, zauważają włoskie media, okazją do hucznego świętowania. Lokalna prasa z Abruzji poinformowała o tym, że policja i karabinierzy czuwają w stanie najwyższej gotowości, by stawić czoła skutkom studniówkowych zabaw w rejonie sanktuarium, organizowanych zazwyczaj po zakończeniu uroczystości religijnej. W tym roku wprowadzono tam wyjątkowo surowe przepisy, zabraniające w dniu pielgrzymki zarówno sprzedaży, jak i posiadania i przewożenia alkoholu.

Funkcjonariusze będą patrolować wszystkie parkingi i sprawdzać, czy młodzież nie przywiozła w autokarach i samochodach zapasów alkoholu.

Będą też przy pomocy specjalnie wytresowanych psów poszukiwać narkotyków - zapowiedziano.

Wielkie obawy policji budzi też powrót maturzystów do domów. Dlatego kierowcy pojazdów będą skrupulatnie kontrolowani na obecność alkoholu i narkotyków.(PAP)

ID produktu: 40445427 Rok wydania: 2015
Tytuł: II Zjazd Akademii Zarządzania "Dyrektora Szkoły" 2014/2015 "Problemy prawne dyrektorów szkół w 2015 roku" - SZKOLENIE>>