Obiekt będzie użytkowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Warszawskiej, w przyszłości przez szkoły artystyczne mające powstać przy filharmonii - poinformowała PAP rzecznik Urzędu Miasta Gorzów Wlkp., Anna Zaleska.

Wielofunkcyjny zespół boisk i bieżni sportowych ze sztuczną nawierzchnią powstał w ramach inwestycji związanej z budową Centrum Edukacji Artystycznej, którego pierwszym zakończonym elementem jest gmach filharmonii.

Budowa boisk kosztowała 2,1 mln zł i była współfinansowana z funduszy unijnych. Za te pieniądze powstało boisko do piłki nożnej i ręcznej, trzy boiska do koszykówki i tyleż samo do siatkówki, które można wykorzystać również do gry w tenisa ziemnego.

Na obiekcie można prowadzić również zajęcia lekkoatletyczne; jest tam bieżnia o dł. 60 metrów wraz z rozbieżnią do skoku w dal i trójskoku oraz skocznią wypełnioną piaskiem.

Wszystkie boiska wyposażone są w sztuczne oświetlenie, cały zespół jest ogrodzony, a przy każdym z boisk znajdują się ławki. Całkowita powierzchnia obiektu sportowego wynosi ok. 4,8 tys. metrów kwadratowych. (PAP)

mmd/ ls/